AKTUALNOŚCI
2018-05-04
... na bezpieczny urlop
Bezpieczna jazda samochodem dzięki firmie Bosch Obojętnie jakie wyzwania stają przed samochodem, czy jest to dynamiczna jazda, czy ulewny deszcz...

 


2018-04-04
PROFESJONALNY SERWIS AUTOMATYCZNYCH SKRZYŃ BIEGÓW - Nowość w naszej ofercie
Udział samochodów z automatycznymi skrzyniami biegów staje się coraz większy. Szacuje się, że w polskim parku samochodów osobowych wynosi on...

 


KONTAKT

Serwis Samochodowy
DRABCZYK

Tomice, ul. Dworska 4
34-100 Wadowice
Tel. Sklep:   +48 33 8733 890
Tel. Serwis: +48 33 8739 620
Fax:            +48 33 8733 890

Adres e-mail
drabczyk@bosch-service.pl

 

Czynne:
Pon-Pt: 8.00-17.30
Sob:     8.00-12.00

O FIRMIE

Firma nasza jest spółką cywilną braci Marcina i Roberta Drabczyków, została założona w 1993 roku i w tej formie prawnej działa do dnia dzisiejszego. Cieszymy się i korzystamy z doświadczeń wieloletniej tradycji, jaką jesteśmy związani z motoryzacją.

Dziadek Właścicieli w okresie międzywojennym oraz powojennym, aż do lat 80-tych prowadził kuźnię. „Serwisował” jeszcze nie mechaniczne, ale żywe konie, naprawiał wozy i świadczył usługi kowalskie. Ta tradycja i zamiłowanie do mechaniki ukierunkowały drogę zawodową Walentego Drabczyka- ojca właścicieli. W trakcie służby wojskowej był mechanikiem lotniczym, a później, w latach 80-tych rozpoczął własną działalność w zakresie napraw samochodów i obróbki szlifierskiej silników. Początkowo działalność prowadził w jednym garażu a później na dwóch stanowiskach. Wysokie kompetencje oraz wiedza fachowa w tych trudnych czasach pozwoliły ugruntować wysoką pozycję warsztatu na lokalnym rynku i dodatkowo kształcić młodzież w ramach praktycznej nauki zawodu. I tak właśnie swą pierwszą wiedzę z zakresu mechaniki zdobywał jeden z Właścicieli- Marcin Drabczyk.

W 1993 roku Marcin Drabczyk wraz z bratem Robertem Drabczyk zarejestrowali działalność gospodarczą i adaptując budynek gospodarczy rozpoczęli działalność na własny rachunek. Początkowo naprawy prowadzone były na dwóch stanowiskach, a w nowo otwartym budynku znalazło się też miejsce na biuro obsługi klienta, poczekalnię i niewielki magazyn części zamiennych. Od początku stawiamy na nowoczesność i bycie na bieżąco ze wszystkimi osiągnięciami techniki i technologii, dlatego warsztat od początku wyposażony był w nowoczesne urządzenia diagnostyczne, testery itp. Magazyn prowadzony był w specjalistycznym programie komputerowym, a obsługa klientów i rejestracja zleceń w programie serwisowym.

Po kolejnej rozbudowie „wzbogaciliśmy” o kolejne dwa stanowiska naprawcze wyposażone w podnośniki, urządzenie do badania amortyzatorów, komputerową geometrię zawieszenia. Dzięki stałemu rozwojowi, inwestowaniu w nowoczesne wyposażenie oraz w ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszej kadry, staliśmy się wiodącym warsztatem niezależnym w okolicy. Zostało to zauważone przez przedstawicieli firmy Bosch, którzy zaproponowali nam przystąpienie do nowo tworzonej sieci warsztatów Bosch-Service. Licząc na wsparcie i dalszy rozwój pod szyldem światowego koncernu zdecydowaliśmy się na ten krok i od 1996 roku jesteśmy posiadaczami Certyfikatu nr 006. Współpraca ta jest rozwijana i trwa do dnia dzisiejszego. Cykl szkoleń w Centrum Szkoleniowym Bosch w których wzięliśmy udział oraz inne szkolenia i kursy pozwoliły nam bardzo dobrze rozwinąć dział diagnostyki naszego warsztatu. Wszelkie nowe systemy wtrysku benzyny i oleju napędowego, kontroli trakcji, elektroniki pokładowej nie miały dla nas tajemnic. Stały rozwój, zwiększanie zatrudnienia, szkolenie nowych kadr spowodowały, że zrobiło się nam za ciasno w dotychczasowej siedzibie. Zapadła decyzja o budowie nowego warsztatu.

Budowa przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym etapie, w 2004 roku do użytku został oddany duży budynek z przeznaczeniem na sklep i magazyn części zamiennych. Drugi etap zakończył się w 2006 roku oddaniem nowej hali napraw z Punktem Obsługi Klienta, zapleczem technicznym oraz socjalnym dla pracowników. W nowej hali znalazło się miejsce na osiem stanowisk naprawczych wyposażonych w podnośniki oraz przejazdowe stanowisko wyposażone w linię diagnostyczną BOSCH oraz podnośnik, przygotowane do uruchomienia Stacji Kontroli Pojazdów. Hala napraw, POK oraz pomieszczenia socjalne wyposażone są w klimatyzację, co znacznie poprawia komfort pracy w okresie letnim. Cały budynek objęty jest systemem elektronicznej kontroli dostępu do pomieszczeń, oraz nadzoru wideo prowadzonego przez telewizję przemysłową.